Owners Club · Cyfrowa historia serwisowa
Toyota bZ4X Klub właścicieli — konserwacja i pochodzenie
Zasoby niezależnych właścicieli. Ta strona została stworzona przez The Owners Club i nie jest powiązana, wspierana ani sponsorowana przez Toyota Motor Corporation ani Toyota (GB) PLC. Specyfikacje, wycofania, kampanie dotyczące oprogramowania, wymagania serwisowe, zakres baterii i warunki gwarancji różnią się w zależności od VIN, daty produkcji, roku modelowego, akumulatora, układu napędowego i klasy wyposażenia. Zawsze potwierdzaj to na podstawie instrukcji obsługi pojazdu, dokumentacji serwisowej Toyota, systemu wycofania Toyota/GB lub narzędzia sprawdzającego wycofanie GOV.UK/DVSA. Toyota bZ4X to pierwszy specjalnie zaprojektowany nowoczesny, akumulatorowo-elektryczny SUV firmy Toyota, wprowadzony do UK w 2022 roku na platformie e-TNGA i opracowany przy użyciu Subaru (zwłaszcza dwusilnikowego systemu AWD). W odróżnieniu od benzynowych, wysokoprężnych i hybrydowych Toyota nie ma w nim konwencjonalnego serwisu oleju silnikowego, układu wydechowego, DPF, sprzęgła ani wielobiegowej automatycznej skrzyni biegów — w centrum uwagi znajdują się akumulator wysokonapięciowy, zarządzanie temperaturą, e-Axle, ładowanie, napięcie 12 V, opony, hamulce, zawieszenie, oprogramowanie i kamery.
Nie traktuj każdego bZ4X jak tego samego samochodu. Zapis: rok produkcji → rok modelu → akumulator → FWD/AWD → klasa sprzętu → sprzęt ładujący → stan oprogramowania/wycofania → stan baterii → historia serwisowa → MOT. Oryginalny samochód UK (klasa ≈71,4kWh, 2022–2025, z aktualizacjami dotyczącymi podgrzewania akumulatorów na 2024 r.) i lifting MY26 (57,7/73,1kWh, poprawione e-Axle, przygotowanie wstępne, opcjonalnie 22kW AC) to dwie epoki techniczne pod jedną nazwą.
Przyszedłeś z poszukiwań klubu? Zobacz dokładne dopasowanie Toyota bZ4X Klub Właścicieli lądowanie — następnie użyj tego centrum do obsługi platform, problemów i pełnego zestawu przewodników.

Przeczytaj najpierw to: dwie technicznie różne epoki bZ4X
Nazwa bZ4X obejmuje oryginalny pojazd nośny (2022–2025) i mocno zmieniony lifting MY26 (2025/2026 – obecnie). Oryginalne samochody UK wykorzystywały pakiet klasy ≈71,4kWh z FWD lub AWD (stopnie Pure/Motion/Vision). Aktualizacja z roku modelowego 2024 poprawiła ogrzewanie akumulatora (wymiennik ciepła woda-woda i zawór regulacji ogrzewania) w celu uzyskania chłodniejszego ładowania DC; Toyota podawany do 318 mil WLTP FWD i 286 AWD w zależności od specyfikacji. MY26 wprowadza akumulatory brutto 57,7 i 73,1kWh, poprawione SiC e-Axle, wyższą moc wyjściową, wstępne kondycjonowanie akumulatora, opcjonalnie 22kW AC w wyższych klasach i do 150kW DC z Toyota podając około 10–80% w około 30–32 minut w odpowiednich warunkach. Nie kopiuj list kontrolnych dotyczących oleju hybrydowego/DPF/E-CVT do żadnej z epok.
1. Generacje, platformy i układy napędowe
Oryginał bZ4X — 2022–2025 (e-TNGA)
Dedykowany SUV BEV na Toyota e-TNGA, opracowany przy użyciu Subaru. Silniki z magnesami trwałymi, jednobiegowa redukcja, pakiet litowo-jonowy chłodzony cieczą/wodą, klimatyzowana pompa ciepła, CCS2 DC, Toyota Safety Sense / Smart Connect w zależności od wersji oraz konwencjonalny system 12 V. FWD = pojedynczy silnik przedni (zwykle większy zasięg WLTP); AWD = silniki przednie i tylne bez mechanicznego wału napędowego — opracowane wspólnie z Subaru. Zapisz ocenę Pure/Motion/Vision, FWD/AWD i wszelkie aktualizacje termiczne na rok 2024.
Aktualizacja termiczna roku modelowego 2024 (nadal oryginalna era)
Niepełny lifting: zmiany ogrzewania akumulatora (wymiennik ciepła woda-woda i zawór regulacji ogrzewania), aby poprawić zarządzanie temperaturą pakietu i skrócić czas ładowania DC w niskich temperaturach. Traktuj jako punkt kontrolny oprogramowania/sprzętu termicznego w erze 2022–2025 podczas porównywania używanych samochodów.
lifting MY26 — 2025/2026 – obecnie
Istotna zmiana: opcje dwóch akumulatorów, poprawione e-Axle z półprzewodnikami z węglika krzemu, zaktualizowane zarządzanie temperaturą i wstępna klimatyzacja, wewnętrzne multimedia, nadwozie, tuning zawieszenia, NVH i holowanie (AWD 1500 kg z hamulcem; FWD 750 kg). Zapisz akumulator kWh, typ napędu, rozmiar kół i sprzęt do ładowania oddzielnie od samochodu z epoki oryginalnej.
Wspólna współpraca inżynieryjna z Subaru Solterra (szczególnie AWD). Połącz koncentratory RAV4, C-HR, Prius, Corolla i Yaris w kontekście własności Toyota — ale nie stosuj płynu chłodzącego do falowników hybrydowych ani motywów E-CVT do bZ4X. Przed skopiowaniem porady potwierdź e-TNGA vs TNGA-B/C/K.
2. Migawka stanu posiadania MY26 UK — akumulatory, napęd, zasięg i holowanie
Nie traktuj MY26 jako jednego samochodu z jednym numerem zakresu. Samochody UK po liftingu wylądowały z dwoma pakietami brutto: zestawem 57,7kWh FWD (około 165bhp / 123kW) i pakietem 73,1kWh w FWD (około 221bhp / 165kW) lub AWD (około 338bhp / 252kW). Samochody wejściowe w stylu Icon zwykle przewożą mniejszą paczkę; Samochody w stylu Design/Excel siedzą na 73.1kWh — zawsze czytaj akumulator i odjeżdżaj VIN, a nie samą plakietkę.
Orientacja WLTP zorientowana na właściciela (różni się w zależności od kół i opcji): 57,7kWh FWD jest powszechnie podawany do około 400 km; 73,1kWh FWD może osiągnąć zasięg do około 552 mil na lżejszych nawierzchniach i bliżej 319 mil, gdy sprzęt jest cięższy; 73,1kWh AWD ma długość około 400 km. FWD generalnie popija mniej energii niż AWD na tym samym opakowaniu — przydatne przy porównywaniu używanych samochodów, a nie obietnica dojazdu do pracy.
Holowanie z hamulcem w modelu MY26 wynosi zazwyczaj 1500 kg AWD i 750 kg FWD. Szczyt DC utrzymuje się na poziomie 150kW; wyższe klasy mogą dodać pokładową ładowarkę 22kW AC, a wstępne kondycjonowanie ma na celu zapewnienie bardziej spójnego działania szybkiego ładowania na zimno. Toyota zacytował około 10–80% DC w ciągu około 30–32 minut w odpowiednich warunkach — traktuj to jako orientację laboratoryjną, a nie stoper na boisku. Zaplanowane przeglądy EV pozostają znanym rytmem 16 000 mil rocznie dla wielu samochodów UK.
Zapisz akumulator kWh, FWD/AWD, klasę, rozmiar koła i sprzęt do ładowania dla konkretnego VIN. Powyższe liczby to przepisana proza właściciela z publicznej orientacji na rok 26 już w tym centrum — a nie ponownie opublikowany arkusz multimedialny producenta.
3. bZ4X mocne strony właściciela
- W pełni elektryczny układ napędowy — bez konwencjonalnego oleju silnikowego, DPF, sprzęgła i wielobiegowej automatycznej skrzyni biegów
- Chłodzony cieczą/wodą akumulator HV z indywidualnym monitorowaniem napięcia, prądu i temperatury ogniw
- System grzewczy z pompą ciepła i funkcje Toyota Safety Sense / połączone MyToyota w obsługiwanych wersjach konfiguracje
- FWD i AWD; AWD opracowany wspólnie z Subaru
- Roczna ścieżka kontroli stanu EV i Battery Care Programowa ochrona wydajności do 10 lat z zastrzeżeniem warunków
- MY26: dłuższy WLTP w 73.1kWh FWD, przygotowanie wstępne, do 338bhp AWD i 1500kg AWD holowanie
4. bZ4X względy własności
- Młody model w kategoriach UK — pochodzenie to wycofania VIN, stan baterii i oprogramowanie, a nie długi ślad procentowy What Car?
- Wiele wycofań związanych z bezpieczeństwem UK w przypadku wczesnych śrub piast, kamer, MID, HVAC i kamer parkowania — sprawdź zakończenie, nie zakładaj, że dotyczy to każdego VIN
- Wydajność ładowania zależy od temperatury pakietu, SoC, ładowarki i roku modelowego; zimna pogoda nadal ma znaczenie, nawet po wstępnej klimatyzacji MY26
- 12V może wyglądać jak HV lub awaria oprogramowania — najpierw sprawdź małą baterię
- EV masa i moment obrotowy sprawiają, że zużycie opon, zbieżność i korozja tarcz hamulcowych (zastosowanie przy niskim tarciu) są prawdziwymi motywami własności
5. Znane problemy i historia wycofań — sprawdź przed przyjęciem usterki
Oddzielenie dowodów: Level A = oficjalne wycofanie UK/DVSA w zakresie bezpieczeństwa (VIN/data produkcji); Level B = kampanie producenta/informacje techniczne; Level C = niezależne zbiory danych (tutaj tylko What Car? na poziomie marki); Level D = raporty właściciela; Level E = błędy indywidualne. Wycofanie wymienione poniżej nie oznacza, że dotyczy to każdego bZ4X. Nie porada diagnostyczna.
Level A — Śruby piasty koła R/2022/181 (412 UK · 2 listopada 2021 r.–15 czerwca 2022 r.)
DVSA odnotował śruby piasty, które po niskim przebiegu mogły się poluzować, aż do odłączenia koła. Rozwiązanie: wymienić na nowo zaprojektowane śruby piasty z podkładką. Jedna z najważniejszych wczesnych kontroli samochodu.
Level A — Paski kurtyn powietrznych R/2022/288 (763 UK · 2 listopada 2021–15 czerwca 2022)
Paski podtrzymujące mogły być nieprawidłowo poprowadzone. Rozwiązanie: kontrola i korekta nieprawidłowo zamontowanych pasków.
Level A — DCM / eCall oprogramowanie R/2023/279 (12 października 2023)
Moduł transmisji danych może nie zostać całkowicie wyłączony, więc eCall może być niedostępny w następnym cyklu zapłonu. Rozwiązanie: aktualizacja oprogramowania OTA do DCM. Kampania wielomodelowa — potwierdź zakres kompilacji bZ4X do VIN.
Level A — Wyświetlacz wielofunkcyjny R/2023/333 (2289 UK · 2 listopada 2021–7 sierpnia 2023)
Błąd programowania może spowodować wygaszenie MID, wpływając na wskaźniki ostrzegawcze, kierunkowskazy, zagrożenia i wyświetlacze Pre-Collision System. Rozwiązanie: przeprogramować MID ECU.
Level A — Oprogramowanie kamery do rozpoznawania przodu R/2024/249 (7150 UK · 2 listopada 2021 r.–14 listopada 2023 r.)
Pamięć kamery może zawieść podczas przetwarzania wyłączania zapłonu, więc funkcja Pre-Collision może nie zostać aktywowana w następnym cyklu. Rozwiązanie: przeprogramuj kamerę rozpoznającą do przodu. Szczególnie istotne dla historii Toyota Safety Sense w samochodach używanych.
Level A — Wnikanie wody do obudowy aparatu R/2024/251 (167 UK · 10 marca 2023–11 lipca 2023)
Niewystarczające spawanie laserowe obudowy aparatu może spowodować przedostanie się wody i uszkodzenie elektroniki aparatu. Rozwiązanie: wymiana aparatu.
Level A — HVAC elektryczna sprężarka / odmrażacz R/2025/372 (12 619 UK · 2 listopada 2021–2 czerwca 2025)
W przypadku wystąpienia szczególnego trybu awarii sprężarki elektrycznej, zabezpieczenie przed awarią HVAC może zawiesić działanie ogrzewania i wpłynąć na odmrażanie szyby przedniej. Rozwiązanie: przeprogramować sterowanie HVAC ECU i sprawdzić sprężarkę elektryczną. W samochodach używanych przetestuj ogrzewanie kabiny, odparowywanie, klimatyzację, reakcję pompy ciepła i wszelkie ostrzeżenia klimatyczne.
Level A — Parking Assist / Panoramic View Monitor R/2025/466 (2934 UK · 9 listopada 2021–2 czerwca 2025)
W samochodach, których dotyczy problem, z Parking Assist ECU, oprogramowanie może zawiesić lub wymazać obraz z tyłu/PVM. Rozwiązanie: przeprogramować Parking Assist ECU. Sprawdź kamerę cofania, PVM, przełączanie obrazu i czarny/zamrożony wyświetlacz.
Level C — Dowód wiarygodności (What Car?): niewystarczające odpowiedzi modelu
What Car? stwierdza, że nie było wystarczającej liczby odpowiedzi bZ4X, aby model pojawił się w najnowszym badaniu niezawodności — dlatego na tej stronie nie podano procentu niezawodności specyficznego dla modelu. Dobre wyniki ankiety przeprowadzonej przez firmę Toyota na poziomie producenta stanowią wyłącznie dowód na poziomie marki. W przypadku samego bZ4X priorytetowo traktuj zakończenie wycofania, stan akumulatora, EV health check, historię ładowania, aktualizacje oprogramowania, HVAC, kamery/ADAS, 12 V, MOT, opony, zawieszenie i historię serwisową.
Stan baterii i Battery Care (pochodzenie, nie wycofanie)
Nie polegaj wyłącznie na wyświetlanym stanie naładowania. Zapisz wyniki kontroli stanu, dostępną pojemność, jeśli jest dostępna, zapisy kontroli stanu Toyota EV, historię ładowania, wielokrotne użycie DC, długie przestoje przy bardzo wysokim/niskim SoC, ostrzeżenia/kody baterii i stan wycofania/oprogramowania. Oryginalny język programu objęty gwarancją do 10 lat/600 000 mil z EV Care Battery Health Check; późniejsze programy korzystają ze zaktualizowanych limitów przebiegu i warunków — potwierdź na podstawie pojazdu i aktualnych warunków Toyota.
Akumulator pomocniczy 12V — nie ignoruj małej baterii
Słabe napięcie 12 V może powodować brak wybudzania, wielokrotne ostrzeżenia, problemy związane ze zdalnym/drzwiami/systemem informacyjno-rozrywkowym, niemożność rozpoczęcia ładowania oraz zachowanie właścicieli błędnie odczytane jako HV lub awaria oprogramowania. Zapisz datę wymiany, typ, test napięcia/obciążenia i objawy. Zanim założysz, że pakiet trakcyjny wymaga wymiany, sprawdź napięcie 12 V.
Uwagi dotyczące systemu ładowania (AC vs DC)
Wydajność zależy od temperatury akumulatora, SoC, możliwości ładowarki, temperatury otoczenia, roku modelowego, oprogramowania akumulatora i stanu układu termicznego. MY26 dodaje wstępne kondycjonowanie; max DC pozostaje 150kW z opcjonalnym 22kW AC w wyższych klasach. Zaloguj AC vs DC, typ/moc ładowarki, początek/koniec SoC, temperatury, jeśli są znane, przerwy i czy inna ładowarka działała – samo „nie ładuje” to słabe pochodzenie.
Rutynowe zużycie — hamulce, opony, zawieszenie
Regen zmniejsza zużycie hamulców ciernych, ale tarcze nadal korodują, zużywają się klocki, a zaciski się zacinają. EV masa i moment obrotowy sprawiają, że marka opony, indeks nośności/prędkości, bieżnik, nierównomierne zużycie i ustawienie mają kluczowe znaczenie. Nierówne zużycie krawędzi wewnętrznej wymaga zbadania, a nie tylko nowych opon. Tuleje zawieszenia, łożyska i amortyzatory pozostają MOT/elementy serwisowe.
6. UK przegląd okresów serwisowych (bZ4X EV)
| Element konserwacji | Typowe wymaganie UK | Co właściciele powinni rejestrować |
|---|---|---|
| Służba rozkładowa (Toyota bZ4X) | 10 000 mil rocznie | Toyota faktura + przebieg; potwierdź harmonogram VIN (często stosowane są również wskazówki dotyczące 12 miesięcy/10 000 mil). |
| EV kontrola stanu zdrowia / Battery Care | Roczne, jeśli jest to wymagane w ramach programu | Wynik stanu baterii; kwalifikowalność programu do 10 lat z zastrzeżeniem warunków. |
| Akumulator wysokiego napięcia | Brak rutynowych okresów wymiany | Historia kontroli stanu, a nie okres przypominający olej. |
| Chłodziwo akumulatora / układ termiczny | Kontrola konkretnego pojazdu | Wszelkie ostrzeżenia dotyczące płynu chłodzącego/termiczne; Uwagi dotyczące wstępnego kondycjonowania MY26. |
| Akumulator 12V | Na podstawie stanu / w służbie | Test obciążeniowy + data wymiany. |
| Hamulce / opony / ustawienie geometrii | Kontroluj regularnie | Klocki, tarcze, korozja; nadepnąć; nierówne zużycie; raport wyrównania. |
| Oprogramowanie / wycofania | Przy każdym serwisie + przed zakupem | VIN stan kampanii (koncentrator, kamera, HVAC, PVM, MID, DCM). |
| MOT | Roczne po 3 latach | DVSA MOT import historii. |
Oryginalne modele 2022–2025 i MY26 mają tę samą filozofię inspekcji EV, ale różnią się pod względem sprzętu akumulatorowego, wstępnego kondycjonowania i opcji ładowania — potwierdź w instrukcji obsługi swojego VIN. Odstępy mają charakter orientacyjny; oficjalne harmonogramy różnią się w zależności od roku modelowego i rynku. Zawsze sprawdzaj przed zarezerwowaniem pracy. Harmonogramy olejów/DPF hybrydowych RAV4 nie obowiązują.
7. Oficjalne źródła i niezależne dowody
Oficjalne linki służą wygodzie i dokładności. The Owners Club nie ma powiązań handlowych z Toyota Motor Corporation ani Toyota (GB) PLC i nie może potwierdzić cen, dostępności ani rezerwacji w ich imieniu. Wiersze wycofania na tej stronie są referencjami badawczymi — użyj rejestracji + VIN + Toyota rekordów dealera dla konkretnego samochodu.
- Toyota UK — bZ4X
- Toyota UK — Serwis i konserwacja
- Toyota UK — Właściciele
- Toyota — MY26 bZ4X przegląd ładowania, zasilania i zasięgu
- GOV.UK — Sprawdź wycofanie pojazdu
- GOV.UK — Wycofanie pojazdu i usterki
- What Car? — Toyota bZ4X przegląd niezawodności
- What Car? — Toyota bZ4X recenzja
- Instrukcja obsługi i system dealerski Toyota dla Twojego VIN — postępuj zgodnie z wydaniem dopasowanym do Twojego roku modelowego i akumulatora
8. O czym właściwie warto pamiętać
- VIN, data produkcji, rok modelowy, akumulator kWh, FWD/AWD, klasa i rozmiar koła — tożsamość przed anegdotami
- Ukończenie przypomnienia w odniesieniu do konkretnego VIN (zwłaszcza R/2022/181 we wczesnych samochodach; R/2025/372 HVAC; kampanie kamer/PVM/MID)
- Toyota EV health check, Battery Care uprawnienia i dowolna pojemność/SoH dokumentacja
- AC i DC zachowanie podczas ładowania, w tym uwagi dotyczące niskich temperatur i wstępne kondycjonowanie MY26, jeśli na wyposażeniu
- 12V testy obciążeniowe i daty wymiany — przed założeniem awarii HV
- HVAC ogrzewanie/odparowywanie i funkcja kamery/ADAS na drodze/test — dopasowanie motywów przypomnienia
- Zużycie/ustawienie opon, stan hamulców, zawieszenie i historia MOT
- Nie stosuj list kontrolnych konwencjonalnego oleju/DPF/sprzęgła/AT – zamiast tego użyj pochodzenia EV
9. Masz Toyota bZ4X? Chroń baterię i pochodzenie
Dodaj swój bZ4X do The Owners Club za darmo, aby zbudować cyfrową oś czasu konserwacji, zaimportować historię UK MOT i utworzyć możliwy do przeniesienia zapis pochodzenia. W przypadku tego EV ważnym łańcuchem jest stan akumulatora → wycofania → oprogramowanie → ładowanie → 12 V → HVAC → kamery → hamulce → opony → MOT — a nie same znaczki „serwisowane co roku”.
- Zweryfikowany harmonogram konserwacji z fakturami dealera i specjalisty
- UK MOT import (DVSA)
- Kontrola stanu akumulatora, wycofanie/ukończenie oprogramowania, ładowanie i notatki dotyczące 12 V
- Zweryfikowano Transfer Pack PDF na sprzedaż
Typowe motywy zgłaszane przez właścicieli
Nie jest to porada diagnostyczna – właściciele tematów często dokumentują historię serwisową. Zawsze sprawdzaj dokładny silnik i rok produkcji.
Śruby piast kół — R/2022/181 (412 UK)
Wczesne wersje 2 listopada 2021 r.–15 czerwca 2022 r.: śruby piasty mogą się poluzować po niskim przebiegu do tego stopnia, że koło może się poluzować. Rozwiązanie: przeprojektowane śruby piasty z podkładką. Krytyczna kontrola VIN wczesnych samochodów.
Wyświetlacz wielofunkcyjny pusty — R/2023/333 (2289 UK)
Błąd programowania może spowodować wyczyszczenie MID, w tym ostrzeżeń, wskaźników i wskazówek Pre-Collision System. Rozwiązanie: przeprogramować MID ECU. Zbuduj okno do sierpnia 2023 r.
Oprogramowanie kamery do rozpoznawania przodu — R/2024/249 (7,150 UK)
Pamięć kamery może zawieść po wyłączeniu zapłonu, więc funkcja Pre-Collision może nie aktywować się w następnym cyklu. Rozwiązanie: przeprogramuj kamerę rozpoznającą do przodu.
HVAC elektryczna sprężarka/odszraniacz — R/2025/372 (12.619 UK)
Bezpiecznik awaryjny sprężarki może zawiesić ogrzewanie i odmrażanie szyby przedniej. Rozwiązanie: przeprogramować HVAC ECU i sprawdzić sprężarkę. Przetestuj ogrzewanie i odparowywanie w każdym używanym samochodzie.
Stan akumulatora pomocniczego 12V
Słabe napięcie 12 V może imitować HV lub awarię oprogramowania — brak wybudzania, ostrzeżenia, problemy z blokowaniem/zdalnym ładowaniem. Przed założeniem pakietu trakcyjnego wykonaj próbę obciążeniową i wymianę dziennika.
HV stan baterii i kontrole Battery Care
Rejestr Toyota EV wyników kontroli stanu, notatek dotyczących zdolności i uprawnień Battery Care (do 10 lat z zastrzeżeniem corocznych kontroli i aktualnych warunków). Potwierdź ubezpieczenie specyficzne dla pojazdu.
Przewodniki i listy kontrolne
Więcej modeli Toyota
Porównaj platformy, motywy usług i narzędzia cyfrowej historii usług w całej gamie.
Często zadawane pytania
Jak często należy serwisować Toyota bZ4X? Opublikowana specyfikacja techniczna+
Toyota UK bZ4X to zazwyczaj 10 000 mil lub rok (Toyota UK często określa to jako 12 miesięcy lub 10 000 mil, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Poszczególne pojazdy mogą się różnić — zawsze należy to sprawdzić na podstawie instrukcji obsługi i planu serwisowego Toyota dla tego VIN.
Czy bZ4X potrzebuje oleju silnikowego?+
Nie jest wymagany żaden konwencjonalny serwis oleju silnikowego — nie ma silnika spalinowego. Zaplanowane przeglądy EV, kontrola płynu hamulcowego, filtra kabinowego, opon, zasilania 12 V i oprogramowania/wycofania z eksploatacji nadal obowiązują.
Czy bZ4X 2026 to ten sam samochód, co model 2022?+
Nie. MY26 zmienia opcje akumulatorów (57,7 i 73,1kWh), e-Axles, zarządzanie temperaturą, ładowanie (kondycjonowanie wstępne; opcjonalnie 22kW AC; 150kW DC zachowane), oprogramowanie, wnętrze i wyposażenie. Zapisz to jako odrębną epokę techniczną od oryginalnego samochodu z lat 2022–2025.
Czy bZ4X jest wiarygodny — jaki jest wynik What Car??+
Nie ma wystarczających danych z badania What Car? specyficznych dla modelu, aby uzyskać znaczący procent wiarygodności bZ4X. What Car? stwierdza, że nie było wystarczających odpowiedzi, aby model pojawił się w najnowszym badaniu niezawodności. Wyniki ankiety Toyota na poziomie marki nie zastępują wyniku bZ4X. W przypadku używanego samochodu stan akumulatora, zakończenie akcji serwisowej, oprogramowanie, ładowanie, napięcie 12 V, HVAC, kamery, opony, hamulce i MOT mają większe znaczenie.
Czy bZ4X ma wycofane produkty, które powinienem sprawdzić?+
Tak — UK DVSA rekordy obejmują R/2022/181 śruby piasty (412), R/2022/288 paski kurtyn powietrznych (763), R/2023/279 DCM/eCall, R/2023/333 MID oprogramowanie (2289), R/2024/249 kamera przednia (7150), R/2024/251 kamera przedostająca się wody (167), R/2025/372 HVAC sprężarka/odszraniacz (12619) i R/2025/466 Parking Assist/PVM (2934). Zawsze sprawdzaj datę VIN/kompilacji — wymienione wycofanie nie oznacza, że dotyczy to każdego bZ4X.
Jak długo trwa gwarancja na akumulator bZ4X / ochrona Battery Care?+
Zasięg zależy od roku modelowego, warunków gwarancji i warunków programu Battery Care. Obecny program Battery Care firmy Toyota może zapewnić ochronę pojemności akumulatora na okres do 10 lat, z zastrzeżeniem wymaganych corocznych kontroli stanu akumulatora i obowiązujących warunków – należy potwierdzić dla konkretnego pojazdu.
Dyskusje właścicieli bZ4X
Najnowsze rozmowy właścicieli Toyota bZ4X w klubie.
Brak dyskusji o bZ4X. Bądź pierwszym właścicielem, który zacznie rozmowę!
Zadaj pytanie / Opublikuj zdjęcieDołącz do społeczności Toyota Owners Club
Dodaj go bezpłatnie do The Owners Club, aby śledzić harmonogram konserwacji, importować historię przeglądu technicznego w Wielkiej Brytanii i przenosić zweryfikowane pochodzenie w przypadku sprzedaży.